/Files/images/pdpisi/Василів.gif

Бібліотекар – розпорядник долі книг.
Бібліотекар – перший стимулятор читацького інтересу.
Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до читача.
Ю. Яковлєв.

/Files/images/kartinki/Без имени-1.jpg

Василів Володимира Василівна – завідувачка бібліотеки Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

У 1971 році закінчила Львівське культурно-освітнє училище. Працювала завідуючою методичним відділом Кривоозерської центральної бібліотечної системи, потім методистом по роботі з дітьми. З 1999 року працює завідувачкою бібліотеки Кривоозерської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.

Чому обрала професію бібліотекаря? Тому, що дуже любить книги¸ без яких не уявляє собі й дня. Для неї книга – жива істота, найвірніший посланець з минулого в сьогодення і з сьогодення в пройдешнє. Це так цікаво взнати щось нове і нести його до людей, полонити і збагатити їхні душі таємницями книжкового багатства.

У бібліотеці школи завжди людно.

«З книгою до кожної дитини» - це девіз Володимири Василівни.

Кожна подія в селі, країні, школі неодмінно знаходить місце у роботі бібліотеки. Учні, вчителі звертаються сюди, як до невичерпного джерела інформації.

Одним із головних завдань шкільної бібліотеки Володимира Василівна вважає виховання в учнів інформаційної культури читання, вміння користуватись бібліотекою, набуття потреби в учнів у систематичному читанні літератури, яке сприяє розвитку творчої думки, пізнавальних інтересів і здібностей. На виконання цього завдання бібліотекар використовує в своїй роботі різні форми бібліотечної роботи: масові, групові, індивідуальні. Ефективними щодо інформування школярів і вчителів є організовані в шкільній бібліотеці книжкові виставки:

- вічне слово Шевченка;

- герої улюблених книг;

- ти наше диво калинове, кохана українська мово,

відкриті книжкові полички:

- історичний роман;

- шляхами болю і перемоги;

- знайди своє місце в житті;

- вчимо англійську мову;

- формула здоров’я;

- не нашкодь собі;

- таємнича країна – бібліографія;

- хай цвіте у щасті Україна;

- Конституція України для школярів;

- зламана доля, та не зламана воля;

- доля природи в наших руках;

- у світі казок;

- любителям поезії;

- книга, сім’я, дитина.

Володимира Василівна ретельно підбирає літературу відповідно до теми виставки, цитати, ілюстрації, естетично їх оформляє.

У своїй інформаційній роботі практикує дні інформації, під час яких повідомляє про нові надходження літератури в бібліотеку, проводить огляд періодики, веде картотеку періодичних видань.

У бібліотеці силами членів бібліотечної ради і бібліотекаря видається газета «Бібліотечний вісник», в якій висвітлюються підсумки рейдів-перевірок підручників, а в рубриці «Читати чи не читати» учні доводять свою думку щодо важливості книги в їхньому житті.

За ініціативою бібліотекаря в кожному класі створені пости бережливих. Вже другий рік в межах Всеукраїнської акції «Живи, книго!» проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу!». Завдяки якій шкільна бібліотека поповнилась на 30 примірників.

Свою роботу Володимира Василівна організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи. Допомагає вчителям у проведенні предметних тижнів, підготовці масових заходів, проведенні класних годин. Жодне літературне свято в школі не проводиться без участі бібліотекаря. Підбір книг, цитат, оформлення виставки – все це робота бібліотекаря.

У цьому році був проведений конкурс «Найкращий читач України – 2012». Кращими читачами нашої школи стали Рожкова С. (учень 8 класу), Бродовська А. (8 клас) і Шлапак А. (учениця 7 класу).

Відповідно до плану роботи бібліотеки проводить бібліотечні уроки:

- Як читати книжку?

- Як книжка прийшла до людей?

- Книга – результат колективної праці людей різних професій.

- Підручник мій товариш і помічник.

- Правила спілкування з книгою.

- Гігієна читання.

- Знайомство з алфавітним і систематичними каталогами.

Працює бібліотекар в тісній творчій співдружності з центральною районною бібліотекою для дорослих і дітей. Всі діти нашої школи є їхніми постійними читачами.

Від самого початку своєї трудової діяльності вона намагається переконати дитину «Пізнання має початок, але немає кінця. Дороги пізнання збагачують, народжують думку, світло завершеної краси». Хтось заперечить, що доріг тих дуже багато. Без сумніву. Проте Володимира Василівна розуміє «Ніякі модерні засоби здобуття знань не замінять книгу – вірного наставника, що вчить «без лозини і палиці, без сліз і гніву» (Де Бюрі). Тому ось уже більше 30 років віддає ця людина свої душевні сили книзі і читачам.

Кiлькiсть переглядiв: 366

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.