/Files/images/pdpisi/проф.gif

/Files/images/psiholog/профорієнтація.JPG

ПСИХОЛОГІЧНЕ СУПРОВОДЖЕННЯ ПРОФІЛЬНОГО НАВЧАННЯ

Від чого ж залежить вибір професії?

Можна видилити вісім основних умов, які і забезпечують вибір тіеї чи іншої професії.

По-перше, це позиція членів сім’ї. Без умовно, батьки беруть активну участь у вирішенні питання про майбутне своеї дитини. Трапяпляется, що думка про майбутню професію юнака та дівчини не збігаеться з думкою батьків. У цьому випадку необхівний конструктивний діалог, під час якого будуть вислухані доводи обох сторін і буде знайдений компромісний варіант.

По-друге, це позиція однолітків. Часто дружні зв’язки можуть дуже вплинути на вибір професії. Однак слід пам’ятати, що вибір професії «за компанію» вже найближчим часом навчання може обернутися почуттям незадоволеності та розчарування.

По-трете, позиція вчителів, класного керівника. Спостерігаючи за поведінкою, навчальною активністю учня, досвідчений педагог ставить свого роду діагнози щодо інтересів, схильностей, характеру, здібностей, підготовленості учнів.

По-четверте, особисті професійні плани. Професійний план – це уявлення, образ, тому багато особливостей планів і ходу їхньої побудови залежить від складу розуму і характеру, досвіду людини.

По-п’яте, здібності. Слід зазначити, що спеціальні здібності визначають можливості людини для успішного виконання певного виду професійних функцій. Розвиток спеціальних здібностей операеться на відповідні задатки, які являють собою

По-шосте, рівень домагань на суспільне визнання. Стійке, властиве цій людині уявлення про те, якого місця серед людей заслуговуе сама людмина, називають рівнем домагань. Вбираючи професю важливо подбати про реалістичність своїх домагань на перший ступінь професійної підготовки.

По-сьоме, поінформованість. Має на увазі знання особливостей обраної професії.

По-восьме, схильності. Інтереси можуть переходити у схильності – прагнення займатися певною діяльністю, жагу ціеї діяльності. Теперішня схильність зазвичай поєднуе у собі стійкий інтерес до тих чи інших явищ дійсності та стійке прагнення самому діяти в цьому напрямку.


Вдалий вибір професії - крок до успіху

/Files/images/psiholog/DSC01205.JPG

/Files/images/psiholog/P3201468.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 215

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.